Публічні інвестиції
Публічні інвестиції – це інвестиції, що здійснюються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування за рахунок публічних коштів не тільки у «тверду» інфраструктуру: дороги, лікарні, школи, геріатричні пансіонати та інші будівельні об’єкти; а й у «м’яку» складову розвитку: організаційне та інформаційне забезпечення, людський і соціальний капітал.
У 2018 році Україна приєдналась до Рекомендацій Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо ефективного публічного інвестування на всіх рівнях врядування. Це заклало підґрунтя для реформування системи управління публічними інвестиціями – забезпечення прозорості процесів відбору інвестпроєктів і об'єктивної оцінки результатів їх реалізації.
Ініціатива «Управління публічним інвестуванням» [1] є однією з 7 ініціатив проєкту SURGe «Супровід урядових реформ в Україні», який фінансується Урядом Канади і впроваджується консалтинговою компанією Alinea International. Серед інших ініціатив проєкту SURGe: реформи у сфері пенітенціарної системи, соціальних послуг для дітей в громадах, електронне здоров'я (e-Health), адміністративні послуги, забезпечення якості освіти, впровадження процесів результат-орієнтованого стратегічного планування в Уряді України із врахуванням потреб громадян.
Фокусом Ініціативи «Управління публічним інвестуванням» проєкту SURGe є допомога Уряду України, регіонам і територіальним громадам з реформування системи публічного інвестування і формування людиноцентричної моделі державної регіональної політики, яка враховує потреби різних груп громадян у територіальних громадах. Урядовим партнером SURGe в цій роботі є Міністерство розвитку громад та територій України. Пілотними регіонами для реалізації Ініціативи «Управління публічним інвестуванням» стали Черкаська та Чернігівська області.